Ballada o mieście

Motywem przewodnim wystawy jest miasto, widziane przez siedmioro artystów, których prace wyeksponowano w sześciu salach galerii. Artyści nie napadają na rzeczywistość i jej nie rozdrapują, miejska rzeczywistość ich codziennego otoczenia jest posłuszna ich zmysłom. Jak zobaczyć w nowym świetle świat, który już zamieszkujemy? Jak się przekonać, skąd się biorą nasze formy urbanistyczne? To tylko niektóre z pytań przy okazji tej wystawy. Autorzy są wobec miejskiego świata pełni współczucia i łagodności. To osobiste prace. Pozwalają, by widz patrzył sam. Nie moralizują i nie udają sztuki.

 

Projekt jest zwieńczeniem warsztatów prowadzonych pod opieką Dyrektora Muzeum Górnośląskiego Leszka Jodlińskiego. Wystawa prezentuje dzieła sformalizowanej jednorazowo, tylko na tę prezentację grupy RAZEM, którą tworzą słuchacze Studiów Podyplomowych Historii Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Na wystawę składają się fotografie, grafiki, malarstwo i totemy siedmiorga artystów: Wioletty Dąbrowskiej - Hernas, Joanny Fedorowicz, Joanny Janisiewicz, Aleksandry Kasztalskiej, Piotra Pluty, Magdaleny Ściborowskiej i Adrianny Zawadzkiej.

 

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu
7.06 - 30.06. 2018 r.III Wystawa Fotografii w technikach dawnych i alternatywnych //Zabrze 24 luty 2018 r.   

  III Wystawa Fotografii w technikach dawnych i alternatywnych została otwarta wernisażem 24 lutego 2018 ponownie w Galerii Piwnica Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Zabrzu.  Organizatorzy ponownie postanowili ppodzielić się swoim spojrzeniem na fotografię wykonaną w szlachetnych technikach fotograficznych wśród szerszego grona odbiorców.  To moja druga wystawa z udziałem Akademii Anima Mundi, tym razem zaprezentowałam swoje prace wykonane w technice cyjanotypowej.

II Wystawa Fotografii w technikach dawnych i alternatywnych //Zabrze 10 luty 2017 r.   

  II Wystawa Fotografii w technikach dawnych i alternatywnych została otwarta wernisażem  10 lutego 2017 w Galerii Piwnica Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Zabrzu. Zamysłem organizatorów było rozpropagowanie świadomości o innych niż cyfrowa technikach fotograficznych wśród szerszego grona odbiorców. 

 Jest to miejsce dla tych artystów, którzy tworzą swoje prace w często zapomnianych technikach fotograficznych takich jak guma, cyjanotypia, bromolej, kolodion, które swoją estetyką nawiązują do początków istnienia fotografii, ale również wykorzystują techniki alternatywne w klasycznej fotografii analogowej i cyfrowej. To moja pierwsza wystawa, duże przeżycie, w której pokazałam swoje prace wykonane w technice litowej.

Wystawa poplenerowa Gmina Tuczna - październik 2016 r.

Najpiękniejsze miejsca gminy Brzeszcze -  czerwiec 2016 r.  - I miejsce