GrAfizAcJa

"To był pierwszy raz, że ja powierzyłem grafikowi samego siebie." 

Edward Hartwig, "Wariacje fotograficzne"

 

 Co się stanie kiedy ograniczymy kolory do dwóch skrajnych, czerni i bieli?. Jakie elementy uda nam się wydobyć, na co zwrócić uwagę oglądającego? Być może uda nam się przejść na podstawie zachowanych konturów bezpośrednio do formy, która pełni rolę „dzbanka treści”, a może linie wskażą strukturę rzeczy lub jej kierunek, a może wyraźnie zaznaczona zostanie tekstura, wydobyta faktura tak, że będziemy mogli ja poczuć  dotykając nie dotykając.

 Oto, być może narzędzie, które pomoże pokazać istotę rzeczy bez zbędnej nadbudowy treści.

PoP ArT

"sztuka popularna, efemeryczna, konsumpcyjna, tania, produkowana seryjnie, młoda, duchowa, seksowna, urzekająca i popłatna"

R. Hamilton

Sztuka masowa, która wymknęła się dotychczasowym kanonom i czerpie z kultury popularnej. Zainteresowanie techniką przedmiotów użytku codziennego, światem reklamy, komiksu w zasadzie trudno dokładnie sprecyzować tematykę. Jej główny cel to zniwelowanie granicy pomiędzy sztuką a życiem. 

Żaden pop-artysta nie skusi się na uwiecznienie pejzażu. Za to z wielkim ożywieniem spojrzy na własnego psa, słuchawkę telefonu, wykorzysta twarz jako element komiksu. Inspiracją może być wszystko… 

c y j A N O t y p i a

High Key

Low Key

Solaryzacja

Izohelia

RELIEF