a mo(r)ze inaczej?

peJzAż

 Pejzażysta, malarz lub pisarz malujący, opisujący pejzaże. Czy temu, który to czyni za pomocą obiektywu można przypisać  taką zdolność? Pejzaż to gra wielu elementów. Kompozycja, światło, głębia ostrości, perspektywa, zamknięcie lub otwartość...


 Co daje nam oglądanie pejzażu... czy tylko poczucie "ładności"? Czy pejzaże mają nas tylko uspokajać, wprawiać w dobry nastrój? Czy może zastanawiać, zadawać trudne pytania o miejsce w tym oto właśnie punkcie pejzażu zadziwionego podziwiającego.
 Czy widzę w nich strukturę, czy też może poszczególne części większej całości, czy potrafię połączyć je w całość? Może rywalizują między sobą o miejsce, zbliżają, dotykają, ścierają, łączą....elementy różnych  światów.
 A co ze skojarzeniami podczas oto kontemplowania obrazu, skąd się biorą i co je przywołuje? Czy każdy widzi to co ja? Czy ja widzę coś innego niż Ty? A może to "On" obserwuje nas wszystkich ...

 Czy to jest tylko peJzAż.....?
p e J z A żN i e z I E m s k o ś ć

 Poruszając się wokół znajomych miejsc można z zadziwieniem odkryć tą samą rzecz na nowo, ten sam obraz zobaczyć i przeżyć inaczej, pokazać wszystkim właśnie to miejsce, które mijasz codziennie, ono jest tutaj ... czeka również na Ciebie.